Logo Javys

Azylový dom pre ženy TAMARA Galéria

Pomoc týraným ženám v Azylovom dome TAMARA v Trnave

Účel

Podpora občianskeho združenia

Spoločnosť JAVYS, a. s., bola oslovená občianskym združením Záujmové združenie RODINA s ponukou na spoluprácu, ktorou by naša firma pomáhala týraným ženám a ženám s deťmi, ktoré sa náhle ocitli bez domova.
Forma navrhnutej spolupráce bola jednoduchá: „Kúpte si ručne vyrábané mydlá, ktoré robia ženy v našom azylovom dome a ich kúpou im zaplatíte ubytovanie v našom zariadení.“ Jedno mydlo – jedna noc – pre jednu ženu.
Návrh spolupráce sa nám páčil, pretože poslaním našej spoločnosti je okrem iného  aj pomáhať občanom v regiónoch, v ktorých prevádzkujeme jadrové zariadenia, a tak sme ručne vyrábané rozmanité mydielka zaradili do zoznamu darčekových predmetov. Okrem toho naši zamestnanci podporili OZ RODINA aj priamou kúpou mydielok. Úprimne sa tešíme, že sme ich kúpou už zabezpečili ubytovanie jednej žene na celý rok.
Azylový dom Tamara bol zriadený občianskym združením Záujmové združenie RODINA (ZZR) v októbri r. 2006 na základe potreby doplnenia chýbajúcej sociálnej služby pre špecifickú cieľovú skupinu v Trnave a jej okolí. Poskytuje sociálne služby v útulku a núdzovom bývaní pre týrané ženy a matky s deťmi v núdzi. Kapacita zariadenia je 12 miest v troch samostatných izbách. Zvyšok zariadenia tvorí kuchyňa so spoločenskou miestnosťou, sociálne zariadenia prislúchajúce ku každej izbe, miestnosť na pranie a žehlenie a miestnosť na záujmovú činnosť - tvorivé dielne pre klientky.
Ručne vyrábané mydlá
detail
detail