Logo Javys

Galéria

Život zachraňujúci dar pre obyvateľov Levíc

Účel

Podpora aktivít miest a obcí

Spoločnosť JAVYS každoročne finančne podporuje aktivity miest a obcí v okolí prevádzkovaných jadrových zariadení v Jaslovských Bohuniciach a Mochovciach.

Pavol Štuller, generálny riaditeľ JAVYS
„Zvyčajne ide o podporu aktivít v oblasti kultúry, ale nakoľko sa podujatia tohto typu pre pandémiu takmer nekonajú, primátor mesta Levice sa rozhodol tento rok využiť finančný dar v hodnote 5 000 € od JAVYS na nákup defibrilátorov. Toto rozhodnutie sme uvítali ako zmysluplné a život zachraňujúce.“

Päť prenosných defibrilátorov zakúpilo mesto Levice a určené sú pre použitie v priestoroch mestských organizácií, kde je zvýšený pohyb a koncentrácia ľudí napríklad počas podujatí. Defibrilátory si z rúk primátora prevzali zástupcovia Mestského úradu, Mestského kultúrneho strediska, Správy športových zariadení, spoločnosti Margita-Ilona a Mestskej polície.

Ján Krtík, primátor mesta Levice
„Nečakané udalosti sa stávajú na nečakaných miestach, a preto chcem, aby sme boli pripravení. Ak vďaka týmto defibrilátorom zachránime čo i len jeden ľudský život, tak to bola dobrá investícia.“

Zamestnanci mestských organizácií budú na prácu s defibrilátorom odborne zaškolení. Pracovisko, kde sa nachádza defibrilátor, bude na viditeľnom mieste označené nálepkou.

Ako uviedol vedúci záchranár ZZS Bratislava pre región Levice Milan Štutika, defibrilátor je jednoduchý, prenosný a použiteľný kedykoľvek pre laické, ale i odborné poskytovanie prvej pomoci pri náhlom zastavení krvného obehu spojeného so zástavou dýchania. Po krátkom zaškolení ho vie obsluhovať aj laik vďaka hlasovej inštrukcii a samozrejme, súčasne s poskytnutím KPR (kardiopulmonálnej resuscitácie) sa výrazne zvýši šanca na prežitie pacienta.

detail
detail