Javys, a.s.

TV relácie

Vyraďovanie jadrovej elektrárne 1/2

Techpédia, 15. 12. 2015

Na Slovensku sa stále niečo stavia a búra. Malú stavbu zbúrať nie je problém, ale čo tak zbúrať alebo lepšie povedané vyradiť jadrovú elektráreň? Slovensko má s týmto dlhodobým procesom skúsenosti, konkrétne v prípadoch A1 a V1. Tento proces vôbec nie je jednoduchý, nakoniec niečo z neho sa dozviete práve tu ...

Vyraďovanie jadrovej elektrárne 2/2

Techpédia, 23. 12. 2015

Verili by ste tomu, že tam, kde niekedy stála jadrová elektráreň, môže byť po nej zelená lúka? No podľa Jadrovej a vyraďovacej spoločnosti je to možné. Vyžaduje si to však dlhodobý proces, počas ktorého sa okrem vyhoretého jadrového paliva treba zaoberať aj ďalším rádioaktívnym materiálom. A čo všetko sa pritom deje, sa dozviete v druhej časti nášho miniseriálu.

Odstaviť Jaslovské Bohunice?

TA3, Analýzy a trendy, 17. 6. 2008

Na základe dohody s EÚ by sme do konca tohto roka mali úplne odstaviť JE v Jaslovských Bohuniciach. Je v čase rastúceho dopytu po elektrine tento krok rozumný? Koľko takéto vyradenie elektrárne stojí?  Bude sa investovať do výstavby novej elektrárne?

Hostia: Ing. Miroslav Obert, vrchný riaditeľ divízie V1, JAVYS, a. s., a Ing. Miroslav Zajíček, Vysoká škola ekonomická, Praha.

Ako funguje jadrová elektráreň?

TA3, Svet technológií, 7. 6. 2008

Čo je to jadrová energia a ako fungujú jadrové elektrárne? Aké odpady produkujú jadrové bloky a ako sa s nimi nakladá?

Hostia: Ing. Jozef Maudry, vrchný riaditeľ divízie nakladania s RAO a VJP a Ing. Marián Vrtoch, riaditeľ sekcie prevádzky V1, JAVYS, a. s.

Čo robiť v prípade jadrového ohrozenia?

TA3, Labyrint, 29. 5. 2008

Čo je to havarijné plánovanie? Čo robiť a naopak čo nerobiť v prípade, že dôjde k udalosti na jadrovom zariadení?

Hosťom relácie bol Ing. Ján Horváth, riaditeľ sekcie bezpečnosti, havarijného plánovania a obrany, JAVYS, a. s.

Odstavenie 1. bloku JE V1 v Jaslovských Bohuniciach

TA3, Téma dňa, 3. 1. 2007

Na silvestrovské poludnie sa naplnilo rozhodnutie vlády SR o odstavení 1. bloku jadrovej elektrárne V1 v Jaslovských Bohuniciach. Za účasti predsedu vlády SR Roberta Fica, ministra hospodárstva SR Ľubomíra Jahnátka, predsedníčky ÚJD SR Marty Žiakovej, predsedu Trnavského samosprávneho kraja Tibora Mikuša a ďalších hostí sa začalo, v súlade s platnými prevádzkovými predpismi, s postupným znižovaním výkonu reaktora tohto bloku. Proces bol ukončený približne päť hodín pred príchodom Nového roku 2007.

detail
detail